poniedziałek, 4 grudnia

Dystrybutor wody do biura czy filtr przepływowy. Co wybrać?

Dystrybutor wody do biura to często jedno z rozwiązań, które jako pierwsze przychodzi do głowy, gdy chodzi o zapewnienie wody pitnej w miejscu pracy lub lokalu usługowym. Tymczasem istnieją tańsze i wygodniejsze sposoby na zapewnienie pracownikom, klientom lub pacjentom dostępu do wody.

Dostęp do smacznej wody pitnej w miejscu pracy, podobnie jak do kawy czy herbaty, ceni sobie coraz więcej osób. Zwłaszcza po pandemii COVID-19 więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie dla naszego organizmu ma woda. Nie tylko wzmacnia odporność, ale także wspomaga trawienie pełniąc rolę transportera dla składników odżywczych w organizmie. Ponadto, pomaga w odchudzaniu, a także w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Odpowiednie nawodnienie organizmu sprzyja też koncentracji, skupieniu i pracy mózgu. Dzięki niej mózg może pracować szybciej i efektywniej, co przy pracy ma szczególnie duże znaczenie.

Woda jest na tyle ważnym i podstawowym płynem, że dystrybutory wody możemy znaleźć w wielu nieoczywistych miejscach, choćby placówkach medycznych czy punktach handlowo-usługowych. Dostępne są w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, bankach czy w gabinetach medycznych.

Dystrybutor do wody, woda w baniakach – czy to dobry pomysł?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zamontowanie specjalnego dystrybutora wody. Urządzenie to ma zarówno wady, jak i zalety. Wiele dystrybutorów ma funkcję podgrzewania wody, co jest niewątpliwie plusem, jednak ta funkcja jednocześnie wiąże się z ryzykiem namnażania bakterii. Dystrybutor wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji.

Urządzenia, do których używa się baniaków z wodą pozostawiają z kolei wiele do życzenia jeśli chodzi o wygodę użytkowania. Przede wszystkim wymagają dostaw wody w galonach w konkretnym terminie – określonego dnia i określonej godzinie, co może być problematyczne. Galony mają pojemność kilkunastu litrów, co dodatkowo sprawia, że nie każdy jest w stanie je udźwignąć. Ponadto, galon musi zostać opróżniony w ciągu 72 godzin od otwarcia.

Filtr do wody – ekologicznie i ekonomicznie!

Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest korzystanie z filtrów do wody. Instalując filtr przepływowy zyskujemy dostęp do wody pitnej prosto z kranu. Możemy nalewać ją bezpośrednio do szklanki lub rozlewać do estetycznych dzbanków lub karafek. Więcej o filtrach do wody dowiesz się na https://dafi.pl/blog/.

Filtr do wody to rozwiązanie zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne. O ile baniaki kosztują zazwyczaj około kilkudziesięciu złotych, a dystrybutor – kilkaset, o tyle litr wody kranowej to koszt zaledwie około 1 grosza. Nawet doliczając do tego koszt wymiennego filtra woda filtrowana jest kilkadziesiąt razy tańsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.