czwartek, 22 lutego

Dlaczego warto używać olejków eterycznych?

Aromaterapia lub terapia olejkami eterycznymi odnosi się do szeregu tradycyjnych, alternatywnych lub uzupełniających terapii wykorzystujących olejki eteryczne i inne aromatyczne związki roślinne.

Olejki eteryczne wspaniale pachną, zmniejszają stres, leczą infekcje i pomagają zasnąć. Są to skoncentrowane ekstrakty z roślin. Proces zwany destylacją zamienia esencję rośliny w płynną formę do wielu zastosowań leczniczych i rekreacyjnych.

Dlaczego warto używać olejków eterycznych?

Olejki eteryczne nie tylko pachną, ale również pomagają w dolegliwościach

Dostępnych jest wiele różnych olejków eterycznych. Niektóre są cenione za przyjemny aromat, inne natomiast ze względu na potencjalne właściwości lecznicze. Olejki eteryczne zajmują ważne miejsce w medycynie tradycyjnej i ludowej na całym świecie od tysięcy lat, a współczesna medycyna potwierdza wiele starożytnych twierdzeń na ich temat. Wiele olejków eterycznych jest stosowanych w aromaterapii w celu radzenia sobie ze stresem i niepokojem. Na przykład olejek pomarańczowy i lawendowy ma działanie zmniejszające niepokój. Obecnie olejki eteryczne stosuje się głównie w kosmetologii.

Uważa się również, że relaksujący zapach olejku eterycznego z lawendy poprawia jakość snu. Można przykładowo obok łóżka powiesić ręcznik spryskany takim olejkiem eterycznym, co pomoże wydłużyć czas snu i pomagając nam szybciej zasnąć. Wiele olejków eterycznych ma właściwości przeciwutleniające. Przeciwutleniacze pomagają zapobiegać uszkodzeniom komórek powodowanym przez wolne rodniki, co opóźnia procesy starzenia i zapobiega występowaniu chorób skóry oraz problemów z cerą.

Możesz zakupić wybrane olejki eteryczne w sklepach stacjonarnych lub online. Aromaterapię olejkami eterycznymi można stosować poprzez inhalację, czyli wdychanie ich zapachu, lub poprzez skórę w trakcie masażu lub kąpieli. Warto wybierać wysokiej jakości produkty bez żadnych sztucznych domieszek, dzięki czemu możemy w pełni cieszyć się z kojącego działania wyciągów z tych leczniczych roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.