środa, 21 lutego

Czym i jak myć włosy

Włosy odgrywają ważną rolę w urodzie każdej kobiety jak również poniekąd mężczyzny. Choć ta druga płeć przywiązuje znacznie mniejszą wagę do nich, za to my Panie zrobiłybyśmy niemal wszystko by wyglądały pięknie i zdrowo. Bez wątpienia są dużym atutem, a długie, lśniące i zadbane potrafią przyciągnąć spojrzenia niemalże wszystkich osób dookoła.

Zatem czym i jak myć włosy?

Zanim zaczniemy myć włosy musimy je do tego odpowiednio przygotować poprzez dokładne rozczesanie i usunięcie resztek produktów do stylizacji. Wybór odpowiedniej szczotki czy grzebienia stanowi pierwszy krok w rozpoczęciu świadomej pielęgnacji włosów. Polecane są grzebienie drewniane z szeroko rozstawionymi ząbkami, które wygładzą i rozczeszą nie szarpiąc przy tym struktury włosa. Zaoszczędzi nam to również czasu na czesanie po myciu, gdyż będą mniej splątane. Kolejnym krokiem jest zwilżanie włosów wodą. Woda powinna być letnia, czyli nie za ciepła i nie za zimna. Lubimy myć ciepłą, ale musimy na pewno unikać gorącej ze względu na możliwe poparzenia skóry głowy, a także na nie korzystną prace gruczołów łojowych. Dobrym zabiegiem dla włosów jest ich krótkotrwałe mycie zimnym strumieniem ponieważ domyka się wtedy łuska włosa (szczególnie jest to ważne na sam koniec przy spłukiwaniu).

Zobacz również   Ból żeber – przyczyny, diagnostyka, leczenie bólu żeber z lewej i prawej strony

Dobór odpowiedniego szamponu

Wybierając szampon powinniśmy kierować się przede wszystkim rodzajem naszych włosów, ponieważ każdy z nas ma inny rodzaj. W sklepach dostępne są przeróżne szampony zarówno do włosów suchych, normalnych jak i przetłuszczających czy farbowanych. Przy wyborze musimy brać pod uwagę czy mamy jasne czy też ciemne włosy, czy nam wypadają a może czy też mamy skłonności do łupieżu. Często wybierając szampon kierujemy się również ceną. Nie musimy przepłacać, bo te drogie wcale nie musi oznaczać takie dobre i korzystnie działać akurat na nasze włosy. Do suchy i zniszczonych włosów polecane są szampony ziołowe, które dokładnie oczyszczają, pielęgnują skórę głowy, nie zawierają silikonów a także nie obciążają naszych włosów. Ich cena również nie jest wysoka a dostępność wręcz nieograniczona. Należy wybierać te, które zawierają w swoim składzie skrzyp polny, pokrzywę, szałwie czy rumianek.

Nakładanie szamponu

Szamponu nie powinniśmy nakładać bezpośrednio na nasze włosy. Najpierw rozcieramy odpowiednią ilość w dłoniach po czym nanosimy na włosy i delikatnie masujemy opuszkami palców przez kilka minut. Nie trzemy i nie szarpiemy, za to myjemy bardzo delikatnie okrężnymi ruchami. Następnie przystępujemy do spłukiwania. Spłukujemy bardzo dokładnie letnią wodą (możemy zastosować zimny strumień wspomniany już wcześniej). Jednak pamiętajmy że nasze włosy kochają również odżywki. Nic tak nie wzmocni struktury włosa jak dobrze dobrana odżywka- szczególnie jeśli jest z tej samej firmy co szampon. Ich zadaniem jest ochrona włosów przed uszkodzeniem oraz regeneracja już zniszczonych. Często używane są odżywki nawilżające, wzmacniające jak i odbudowujące do włosów cienkich i łamliwych. Stanowią one filtr ochronny, zapewniają blask, miękkość a przede wszystkim ułatwiają rozczesywanie, a chyba nikt nie lubi poplątanych włosów i szarpania się z nimi przez kilkanaście minut. Odżywek nie musimy nakładać przy każdym myciu naszej głowy. Wystarczy jak zrobimy to raz w tygodniu, chyba że mamy bardzo zniszczone włosy, wówczas należy stosować je częściej a najlepiej przy każdym myciu.

Zobacz również   Jak znaleźć idealną sukienkę na studniówkę?

Nakładanie odżywki

Odżywkę nakładamy na wilgotne włosy poczynając od środka długości aż po same końce. Nigdy nie nakładamy jej od czubka głowy ponieważ sprzyja to jej przetłuszczaniu. Trzymany kilka minut po czym ponownie dokładnie spłukujemy głowę a następnie przechodzimy do suszenia.

Właściwe Suszenie

Należy nie wycierać i nie trzeć na siłę włosów ręcznikiem. Czasami nam się śpieszy i chcemy jak najszybciej mieć ten zabieg upiększający nas za sobą, ale chwila cierpliwości popłaca. Do suszenia polecam ręczniki bawełniane, które w błyskawicznym tempie wchłoną wodę. Można też stosować zwykły ręcznik zawiązując go na głowie jak ,,turban,, i chodzić w nim przez 10-15minut. Jednak możemy doprowadzić do przegrzania się skóry głowy, a tym samym do szybszego ponownego przetłuszczania. Najlepiej jeśli pozwolimy włosom schnąć naturalnie, chyba że nie mamy na to czasu, wówczas sięgnijmy po suszarkę ale taką z zimnym nawiewem sprzyjającą zamykaniu się łusek włosa. Starajmy się myć nasze włosy w zależności od potrzeb, ale najrozsądniej jest co 2-3dni. Zbyt częste mycie powoduje przesuszanie się, rozdwajanie końcówek a w konsekwencji ich łamanie.

Zobacz również   Kolano skoczka – entezopatia więzadła rzepki: przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie, Ćwiczenia i domowe sposoby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.