środa, 26 stycznia

Co to jest olej z czarnuszki i do czego można go używać?

Nigella sativa, czyli czarnuszka, to mały krzew o fioletowych lub białych kwiatach, który rośnie w Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w zachodniej Azji.

Choć może wyglądać niepozornie, krzew wydaje owoce, które mają maleńkie czarne nasiona. Nasiona czarnuszki są używane w medycynie od tysięcy lat do uzdrawiania i ochrony, są również używane do gotowania, aby dodać smaku do pieczywa, potraw i marynat. Po zjedzeniu nasiona mają gorzki smak, często porównywany do kminku lub oregano.

Co to jest olej z czarnuszki i do czego można go używać?

Olej z czarnuszki może poprawić wygląd skóry

Obecnie nasiona czarnuszki można również kupić w postaci oleju. Wykazano, że olej z czarnuszki ma silne właściwości przeciwutleniające. Mogą one pomóc złagodzić stany zapalne w ciele i na skórze. Olej z czarnuszki okazał się obiecujący w leczeniu niektórych z najczęstszych schorzeń, w tym wysokiego ciśnienia krwi i astmy. Wykazuje również silne działanie przeciwgrzybicze przeciwko grzybom gatunku Candida albicans, czyli drożdżakom, które mogą nadmiernie rozmnażać się w organizmie i prowadzić do kandydozy. Jedzenie czarnuszki lub przyjmowanie oleju z czarnuszki wiąże się z łagodzeniem bólu i skurczów żołądka. Olej może pomóc zmniejszyć gazy, wzdęcia żołądka i częstość występowania wrzodów.

Olej z czarnuszki ma kilka zastosowań i korzyści w problematycznych stanach skóry. Olejek można znaleźć w wielu sklepach ze zdrową żywnością i aptekach. Olejek z czarnuszki może znacznie złagodzić objawy trądziku, zmniejsza widoczność łuszczycy, doskonale nawilża suchą i spierzchniętą skórę. Z powodzeniem można go nakładać na zrogowaciałe pięty, kolana czy łokcie. Olej z czarnuszki można również dodać do kremów i balsamów nawilżających, aby poprawić nawilżenie i natłuszczenie skóry. Olejek z czarnuszki można również nakładać na włosy, aby je zmiękczyć, nawilżyć i nadać im zdrowy blask.

Pielęgnacyjny olejek z czarnuszki kupisz na stronie https://www.izdrowiej.pl/olej-z-czarnuszki-na-twarz. Wykazano, że stosowanie oleju z czarnuszki zmniejsza stan zapalny i obecność bakterii, aby wspomóc gojenie się ran. Chociaż nie wydaje się być pomocny w produkcji nowych włókien kolagenowych, stymuluje inne czynniki wzrostu, aby pomóc organizmowi stworzyć nową, zdrową skórę. Olej z czarnuszki ma pewne korzyści dla urody, które mogą działać jako dodatek do zabiegów, aby wzmocnić twoją skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*