czwartek, 22 lutego

Co jest najlepszą metodą ochrony lakier, folia czy powłoka ceramiczna?

Ceramiczna powłoka to proces powlekania, który pokrywa powierzchnię samochodu substancjami syntetycznymi zawierającymi krzem i silikon.

Powłoki te są używane przede wszystkim ze względu na ich właściwości hydrofobowe, czyli odpychające wodę, i zapobiegające zadrapaniom. Chociaż istnieją różne rodzaje płynnych powłok ceramicznych, wszystkie zawierają co najmniej niewielkie ilości silikonu. Wiadomo, że silikon wnika głęboko w mikropory farby i może być trudny do usunięcia. To sprawia, że ponowne malowanie pojazdu może być problematyczne, nawet jeśli można usunąć powłokę ceramiczną.

Co jest najlepszą metodą ochrony lakier, folia czy powłoka ceramiczna?

Jaka jest cena oklejania samochodu folią ochronną

Być może słyszałeś o elastomerowej folii chroniącej lakier, która służy do ochrony przedniej części i maski lub całego samochodu. To specjalne tworzywo termoplastyczne jest uretanem, który ma lepszą trwałość niż farby uretanowe natryskiwane na pojazdy użytkowe. Niektóre marki produkujące takie folie są jednak lepszej jakości niż inne, dlatego szukaj marek, które nie żółkną, nie łuszczą się i są hydrofobowe. Folia uretanowa jest również dostępna w różnych grubościach, dzięki temu nadaje się do różnorodnych zastosowań i budżetów.

Zobacz również   Jak dobrać odpowiednie kosmetyki do Twojego typu skóry?

Większość folii dostępnych na rynku leczy się samoistnie i naprawi się samoczynnie, jeśli zostanie zadrapana lub uszkodzona. Może nagrzewać się na słońcu i wyrównywać lub można ją pogrzać za pomocą specjalnych opalarek. To sprawia, że jest idealnym dodatkiem do każdego pojazdu, ponieważ chroni lakier przed uszkodzeniem i absorbuje uderzenia drobnych kamyków i żwiru. Folia może nie tylko pochłaniać uderzenia drobnego gradu, kamieni i innych zanieczyszczeń drogowych, ale również chroni lakier samochodu przed niekorzystnymi czynnikami, w tym kwaśnymi deszczami, ptasimi odchodami, sokami drzew, a nawet osadami i zaciekami z wody.

Oba rozwiązania wydają się oferować podobną ochronę lakieru, jednak stopień i trwałość ochrony folii ma kluczowe znaczenie. Jeśli zdecydujesz się na oklejanie samochodu cena Wrocław może być różna w zależności od wybranego rodzaju produktu i obszaru nakładania. Folia polimerowa chroniąca lakier zapewnia doskonałą ochronę fizyczną. Ma odpowiednią grubość i trwałość, aby chronić lakier samochodowy przed zarysowaniami, odpryskami kamieni i innymi czynnikami zewnętrznymi przez wiele lat.

Zobacz również   Podologia – zrozumienie roli specjalisty podologicznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.