środa, 6 grudnia

Botoks – zastosowanie w usuwaniu zmarszczek i nadpotliwości

Zabieg z użyciem botoksu, wykonywany w Gabinecie Derm-Estetyka w Gdyni

Botoks czyli toksyna botulinowa to substancja, która znalazła szerokie zastosowanie we współczesnej medycynie estetycznej. Dzięki swoim właściwościom zapobiega skurczom mięśni oraz blokuje przewodzenie bodźców nerwowych do wybranych partii ciała. Wśród długiej listy zabiegów, które wykorzystują tę fantastyczną substancję można wymienić między innymi usuwanie zmarszczek na twarzy i niwelowanie nadpotliwości. Jak botoks może pomóc w obu tych przypadkach?

Likwidowanie zmarszczek przy użyciu botoksu

Zmarszczki występują głównie u osób po 40 roku życia, jednak zdarzają się również u osób młodych, które dopiero niedawno przekroczyły 20 lat. Ten nieestetyczny defekt może być więc przyczyną kompleksów zarówno osób dojrzałych jak i młodych ludzi, którzy dopiero co wkroczyli w dorosłość. Zabieg usuwania zmarszczek przy użyciu botoksu to doskonały sposób na pozbycie się tego niechcianego defektu i zatrzymanie młodego wyglądu na dłużej.

Botoks jest neurotoksyną, która podana w odpowiedniej dawce ma za zadanie zablokować wybrane mięśnie twarzy, odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek mimicznych. Jest on dużo bardziej efektywny niż kwas hialuronowy, ponieważ blokuje prace mięśni hamując tym samym proces powstawania nowych zmarszczek oraz pogłębiania już istniejących. W internecie możemy znaleźć wiele ofert tego rodzaju zabiegów. Jedna z nich znajduje się na stronie Botoks – Derm Estetyka, należącej do Gabinetu Medycyny Estetycznej z Gdyni.

Jak wygląda zabieg usuwania zmarszczek za pomocą botoksu?

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej może być przeprowadzany jedynie przez wykwalifikowanego lekarza, który profesjonalnie dobiera dawkę substancji. Sama procedura trwa kilka minut i jest poprzedzona dokładnym wywiadem lekarskim. Do podania substancji służy niezwykle cienka igła, dlatego zabieg jest praktycznie bezbolesny a jedyną niedogodnością w trakcie może być powstanie niewielkiego krwiaczka w miejscu ukucia.

Wśród głównych zaleceń pozabiegowych można wymienić konieczność utrzymywania pionowej pozycji ciała przez 4 godziny po zabiegu, masowanie okolicy zabiegowej oraz powstrzymanie się od wysiłku fizycznego i wykonywania makijażu w dniu zabiegu.

Efekty zabiegu z użyciem botoksu

Warto zaznaczyć, że na spodziewane efekty zabiegu należy poczekać. Pierwsze z nich widać po około 2 – 3 dniach od podania botoksu, a pełen efekt pojawia się po około 14 dniach i utrzymuje się średnio od 3 do 6 miesięcy.

Efektem zabiegu z użyciem botoksu jest wyraźne spłycenie, a często nawet zlikwidowanie zmarszczek i wygładzenie wyrazu twarzy. Należy przy tym pamiętać, by zabieg wykonywać zawsze u doświadczonego lekarza, ponieważ źle dobrana dawka botoksu może spowodować nieco nienaturalny efekt zablokowania mimiki. Odpowiednio dobrana dawka nie tylko pozwoli nam pozbyć się zmarszczek ale i odmłodzi twarz oraz doda jej blasku. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule „Czym jest botoks?„, w którym szczegółowo opisano przebieg zabiegu usuwania zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej we wspomnianym wcześniej Gabinecie Medycyny Estetycznej.

Efekt wygładzenia zmarszczek czoła po wykonaniu zabiegu botoksem w Gdyni

Leczenie nadpotliwości przy użyciu botoksu

Możliwość usunięcia zmarszczek to nie jedyne zalety botoksu. Substancja ta sprawdza się również doskonale w przypadku walki z nadpotliwością pach, dłoni oraz stóp. Ten wstydliwy problem dotyczy nie tylko mężczyzn ale i kobiet w różnym wieku i może być powodem ogromnych kompleksów utrudniających codzienne życie.

Jak wygląda zabieg leczenia nadpotliwości botoksem?

Zabieg leczenia nadpotliwości botoksem polega na wstrzyknięciu w wybrane rejony toksyny botulinowej, która blokuje działanie nerwów i uniemożliwia prawidłowa pracę gruczołów potowych. Efektem tego zabiegu jest całkowite zablokowanie gruczołów wydzielania zewnętrznego, a co za tym idzie zahamowanie wydzielania potu. Oczywiście, jak w każdym przypadku leczenia z użyciem botoksu zabieg należy wykonywać w profesjonalnych gabinetach, w których dawka toksyny zostanie dobrana dokładnie do naszej wagi i potrzeb.

Wśród przeciwwskazań do zabiegu można wymienić między innymi chorony płytki nerwowo-mięśniowej, ciężkie alergie, chorobę nowotworową, zaburzenia psychiczne, ciąże oraz laktację. Zabieg niewskazany jest również u osób przyjmujących cyklosporynę, aminoglikozydy, D-penicylaminy, aminochinolony oraz leki przeciwmalaryczne.

Efekty zabiegu z użyciem toksyny botulinowej

Podobnie jak w przypadku usuwania zmarszczek efekty zabiegu usuwania nadpotliwości nie następują od razu po podaniu substancji. Pierwsze efekty powinny pojawić się po około kilku dniach od wstrzyknięcia, a spodziewany efekt zmniejszenia ilości wydzielanego potu o około 50% – 85% powinien nastąpić po upływie tygodnia od zabiegu.

Botoks to niezwykle ciekawa substancja mająca zastosowanie w wielu różnorodnych zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej. Warto pamiętać jednak, że jest to niebezpieczna toksyna, dlatego zabiegi z jej udziałem powinni przeprowadzać jedynie wykwalifikowani lekarze, którzy nie wyrządzą nam krzywdy, a sprawią, że nasze problemy zostaną zniwelowane lub całkowicie usunięte na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.