wtorek, 18 czerwca

Tabletki na odchudzanie pomogą skończyć z „wieczną dietą”

Mimo tego, że dziś dostępne jest mnóstwo darmowej wiedzy na temat zdrowia i diety oraz liczne suplementy, wciąż powszechne są błędy, które sprawiają, że odchudzanie oznacza dla wielu osób albo bycie na restrykcyjnej diecie, albo natychmiastowe ponowne tycie. Tabletki odchudzające, choć wydają się być drogą na skróty, tak naprawdę mogą być rozwiązaniem dla osób, którym nieobcy jest ten problem.

Skąd się bierze jo-jo

Efekt jo-jo, czyli właśnie powrót do poprzedniej wagi albo i przybranie bardziej po zakończeniu odchudzania, wynika z tego, że zależy nam na szybkich efektach, działamy nadgorliwie i jednocześnie zbyt wielu rzeczy się wyrzekamy. Bardzo ograniczona dieta, a niekiedy i seria głodówek, może pozwala stracić kilogramy i tłuszczyk, nie jest ona jest zdrowa – ani dla ciała, ani dla psychiki. Po pierwsze, ograniczając zbytnio dostarczane z pożywienia składniki, „przełączamy” nasz organizm na oszczędzanie zasobów. Metabolizm staje się wolniejszy i kiedy zaczniemy jeść jak wcześniej, to duża część posiłków zostaje przetworzona na magazynowany tłuszcz – organizm nie wykorzysta wszystkiego, za to zrobi rezerwę na kolejną głodówkę. Po drugie, jeśli za bardzo się ograniczamy, to potem od razu potrafimy zjeść znacznie więcej i jakby wynagradzamy sobie trudny okres diety.

Zobacz również   Kłopotliwe alergie

Odchudzanie ma być sprytne

Jeżeli naprawdę zależy nam na szybko widocznych efektach, to zdecydowanie najlepsze tabletki wspomagające odchudzanie będą mądrzejsze niż ograniczanie kalorii, cukru i tłuszczu do ilości niewystarczających dla codziennego funkcjonowania. Pozwolą one spalać szybciej zbędną tkankę tłuszczową, dzięki czemu widzimy efekty i nie mamy potrzeby drastycznych diet, jemy tyle, ile potrzeba, a nie mniej (pamiętać trzeba tylko o jedzeniu ogólnie zdrowo), cały czas stopniowo chudnąć. Unikamy tym samym frustracji i zmęczenia, jakie towarzyszyły niedojadaniu i nie musimy na koniec nagradzać się zaraz całym tortem czekoladowym. Jeżeli natomiast wiemy na pewno, że jemy po prostu za dużo, preparaty odchudzające ze składnikami zapewniającymi uczucie sytości i zmniejszającymi apetyt pomoże nam wyrobić w międzyczasie nawyki jedzenia nieco mniejszej ilości. Takie zastosowanie sprytu, sięgnięcie po zdobycze nauki i dietetyki zamiast powtarzania, że wystarczy samodyscyplina, przyniesie w efekcie trwalsze i zdrowsze rezultaty. Nie zapominajmy również, że niezbędnym elementem jest również aktywność fizyczna, dzięki którego w ogóle zaczniemy tłuszcz spalać.

Zobacz również   Młody zielony jęczmień i jego właściwości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.